paweł:mendrekszkolenie:
Twórca wizualny, filmowiec, edukator oraz dyrektor kreatywny o wielowarstwowej praktyce artystycznej. Jego działania obejmują rysunek, fotografię, kolaż, projekty wydawnicze, działania scenograficzne oraz eksperymenty z wykorzystaniem obrazu ruchomego i innowacyjną produkcję filmową. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Universitat fur Angenwandte Kunst w Wiedniu oraz Prague Film School dzięki, którym zdobył solidne fundamenty w dziedzinie sztuki wizualnej i filmu. Jego obszerne doświadczenie otwiera drzwi do angażowania się w projekty, które badają film jako formę sztuki na różnych poziomach percepcji. Obecnie realizuje eksperymentalny projekt filmowy "Synestezja" na Wydziale Produkcji Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, TV i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, a jako profesor nadzwyczajny filmu eksperymentalnego i narracji wizualnej w Pracowni Interdyscyplinarnej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach dzieli się swoimi doświadczeniami z młodymi artystami. Sprawując funkcję kierownika Katedry Intermediów i Scenografii realizuje szeroką współpracę międzynarodową przyczyniają się do rozwoju nowatorskich praktyk w dziedzinie filmu i sztuki wizualnej.
:warsztat:scenograf:planowy
Scenograf planowy to specjalista zajmujący się realizacją koncepcji scenograficznej w trakcie zdjęć na planie filmowym. Jego głównym zadaniem jest nadzorowanie funkcjonowania dekoracji w konkretnych ujęciach. W przeciwieństwie do głównego scenografa, scenograf planowy skupia się bardziej na realizacji i wykonaniu konkretnych scen filmowych lub telewizyjnych, pod kątem ustawień kamery, kompozycji kadru, estetyki poszczególnych ujęć.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję pracować nad komunikacją pomysłów zagospodarowania kadru, korzystając z różnych form wyrazu, takich jak wizualizacje, moodboardy, szkice czy opisy. W tym celu zaleca się zabranie ze sobą laptopów lub narzędzi do rysowania. Zapewnimy dostęp do rekwizytorni, eliminując konieczność większych zakupów.
Rozpoczniemy warsztaty ustaleniem z operatorem dwóch kadrów, na których będziemy projektować działania scenograficzne. Od początku drugiego dnia warsztatowego będziemy pracować z podglądem w studio we współpracy z gafferami: osobami odpowiedzialnym za wykonanie planu oświetlenia waszej sceny. Każda z trzech grup będzie miała dwie godziny na realizację projektu, obejmującą ustawienie oraz dwie serie ujęć.
Harmonogram warsztatów:
1 dzień (09:00 - 15:00, Szkoła Filmowa w Katowicach, sala 1.20)
2 dzień (09:00 - 15:00, Szkoła Filmowa w Katowicach, studio)Czytaj dalej...